Jakże nie ulec urokowi Małopolski, kiedy ona taka piękna i taka bogata! Zawsze najstrojniejsza i zawsze do wzięcia. Trochę zalotna, trochę tajemnicza, wiele obiecująca, a dająca jeszcze więcej. Smaczna. Smaki ma niepoliczone i niepowtarzalne, zdolne zaspokoić najwybredniejsze gusta, i przynieść wiele wspaniałych wrażeń, nawet tym, którzy są na diecie! Małopolska to niezwykła kraina piękna, pełna uroku, o bogatych tradycjach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasób małopolskich skarbów i atrakcji wydaje się niewyczerpany. Położona jest na Wyżynie Małopolskiej i częściowo w Karpatach Zachodnich, na terenach pięknie ukształtowanych i urozmaiconych.

Piętrzą się tu najwyższe polskie góry Tatry, tędy biegnie dolina największej polskiej rzeki Wisły, tu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne wschódzachód i północ-południe. Województwo Małopolskie należy więc do najatrakcyjniejszych turystycznie obszarów w kraju. Zwłaszcza ze względu na liczne parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty, zabytki i muzea, a przede wszystkim ze względu na żyjących tu obywateli kraju, którzy reprezentują wiele grup etnicznych.
A, że, co kraj to obyczaj, a co wieś, to pieśń, Województwo Małopolskie wyróżnia się również niezwykle bogatym i urozmaiconym folklorem i wciąż żywymi tradycjami.

Przez cały rok zaleca się ta Małopolska najpierw serdeczną gościnnością, a zaraz potem krajobrazem, licznymi zabytkami i wieloma wyjątkowymi imprezami folklorystycznymi, popularnymi targami rękodzielniczymi oraz jarmarkami i festiwalami produktów spożywczych. Widoki tu piękne, drogi niezłe, a jadło bardzo rozmaite. Wszystko razem tworzy niepowtarzalny smak Małopolski. Starczy tylko raz popróbować, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Niniejsza publikacja ukazuje wyjątkowy klimat regionu, poprzez bogactwo regionalnych wzorów i najpiękniejsze produkty tradycyjne, obok inspirowanych tradycją produktów współczesnych.

Pliki do pobrania:
Małopolska inspirowane tradycją